Понуда туристичке агенције ,, Сани Турс,, летовање 2019 за чланове Удружења породица палих бораца ратова од 1990 год. Републике Србије:
- Ставрос….пдф
- Ситонија..пдф
извор:https://www.minrzs.gov.rs
Основни параметри за одређивање износа исплата по правима корисницима у области борачко-инвалидске заштите су статистички подаци о износима просечне нето зараде у Републици Србији (зарада без пореза и доприноса) из месеца који претходи исплати, просечне бруто зараде из претходног месеца, просечне нето зараде из претходне године, кварталне зараде која претходни месецу обрачуна, као и статистички подаци о проценту кретања месечне нето зараде у току године и проценту кретања просечне нето зараде у току године у односу на просечну нето зараду из претходне године.
Овe податкe Републички завод за статистику објављивао је 25 дана по истеку месеца за претходни месец.
Републички завод за статистику је од јануара 2018. године прешао на нови извор прикупљања података и методологију за обрачун просечних зарада и податке објављује 55 дана по истеку извештајног месеца.
Имајући у виду интервале објављивања података, није могуће вршити редован месечни обрачун и исплату корисницима права из области борачко-инвалидске заштите, као у протеклом периоду, већ би обрачун и исплате биле извршаване сваки други месец односно 6 пута годишње.
У циљу наставка редовних месечних исплата корисницима права из области борачко-инвалидске заштите и заштите њиховог материјалног положаја, министар је донео одлуку, број 401-01-342/2018-11 од 8.03.2018. године, да се обрачуни врше на основу званичних статистичких података о износу просечне зараде по запосленом без пореза и доприноса за месец новембар 2017. године и да ће се усклађивање исплаћених износа из области борачко-инвалидске заштите за 2018. годину, вршити једном годишње.
Како је обрачун могуће вршити само на основу званично објављених статистичких података и да је просечном годишњем износу најближа основица из новембра, износ од 47.575,00 динара је узет као основ за обрачун у 2018. години. Није могуће у обрачуну користити један податак који се односи на конкретни месец или просечну годишњу зараду а користити остале податке из другог месеца, јер нису упоредиви.
Након објављивања званичних статистичких података за 2018. годину, биће обрачуната и исплаћена разлика свим корисницима.
Доношење наведене одлуке омогућило је да се корисницима редовно врши исплата. У супротном прва исплата, након јануара 2018. године, била би могућа тек у априлу месецу 2018. године и све наредне би се вршиле након два месеца.
Дакле, никакво смањење примања из области борачко-инвалидске заштите није било, нити је планирано. А износи по правима у новембру 2017. године, децембру 2017. године и јануару 2018. године су исплаћени по званично објављеним статистичким подацима из претходног месеца.
[Детаљније]
УРЕДБА О РЕШАВАЊУ СТАМБЕНИХ ПОТРЕБА РАТНИХ ВОЈНИХ ИНВАЛИДА И ПОРОДИЦА ПАЛИХ БОРАЦА…. пдф
|
УРЕДБА О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА УРЕДБЕ О РЕШАВАЊУ СТАМБЕНИХ ПОТРЕБА РАТНИХ ВОЈНИХ ИНВАЛИДА И ПОРОДИЦА ПАЛИХ БОРАЦА
16.10.2018. Извор: сајт http://www.vs.rs
Полагањем венаца крај спомен-обележја у дворишту Основне школе „Петар Лековић“ у Пожеги данас је обележена годишњица погибије потпоручника Борка Никитовића припадника Гардијске бригаде.
Делегацију Министарства одбране и Војске Србије предводио је командант бригаде копнене војске бригадни генерал Жељко Кузмановић, а пошту погинулом Борку Никитовићу одали су и чланови породице, представници Удружења палих бораца и општине Пожега.
На данашњи дан 1991. године потпоручник Никитовић погинуо је у Вуковару као припадник Гардијске бригаде. Указом председника СР Југославије постхумно је одликован Орденом за храброст.
Борко Никитовић је рођен у Пожеги 9. јула 1968. године. Основну школу је завршио у Пожеги као најбољи ученик своје општине. Потом уписује Војну гимназију и завршава је четири године касније са просечном оценом 5,00. Војну академију завршава 1991. године, као први у рангу са просечном оценом 10,00.
18. септембар 2018. године
извор: http://surcin.rs/?p=18793
Данас је у Дому Гарде на Топчидеру одржано предавање на тему “Сарадња локалне самоуправе са Војском Србије” на коме је председник Градске општине Сурчин Стеван Шуша говорио о досадашњој сарадњи Општине Сурчин и Војске Србије.
Присутнима се прво обратио пуковник Ћиро Милошевић и истакао важност сарадње Војске Србије и општинских структура и истакао да је сарадња са Градском општином Сурчин једна од најбољих сарадњи у мирнодопским условима а један од примера је и иницијатива Гарде Војске Србије и ГО Сурчин да се по Слободану Пауновићу Пауну, двадесетогодишњем Сурчинцу припаднику Гардијске бригаде који је као резервни водник изгубио живот у Вуковару, назове вртић, који ће се отворити у Сурчину за око 200 малишана, реконструкцијом старе средње школе, коју је војник Паун похађао. Након уводног обрађања, начелник штаба Гарде пуковник Ћиро Милошевић је рекао да је велика част што је председник Општине Сурчин данас са њима и што ће лично извршити предавање и представити Градску општину Сурчин.
Председник Градске општине Сурчин Стеван Шуша је прво поздравио све присутне.
-Господо официри и подофицири, велика ми је част и задовољство да вас поздравим у име Градске општине Сурчин и у своје лично име. Захваљујем вам се на указаном поверењу да данас говорим о сарадњи наше Градске општине Сурчин са Војском Србије. Пре него што пређем на тему нашег данашњег сусрета, чији поднаслов би могао бити „Да и у миру има места за подвиге”, желим да вас укратко упознам са нашом Општином – рекао је Севан Шуша, након чега је присутне упознао са општим подацима о Градској општини Сурчин, битним објектима и препознатљивим дестинацијама као што су: манастир Фенек, Бојчинска шума, рибњак Бечменска бара, Музеј ваздухопловства, Спортско рекреативни центар Сурчин, касарна „Мајор Милан Тепић” у Јакову….
[Детаљније]